Novinky


Wallingerovo kvarteto v Bosně

Wallingerovo kvarteto vystoupilo v březnu s velkým úspěchem na třech koncertech v Bosně a Hercegovině: v Mostaru, Sarajevu (v rámci festivalu Sarajevskaja zima) a Tuzle.

Více informací »


Martin Bárta a Vratislav Kříž se představili na Wiener Festwochen

Barytonisté Martin Bárta a Vratislav Kříž vystupují pod taktovkou Pierra Bouleze ve vídeňském Theater an der Wien v Janáčkově opeře Z mrtvého domu. Inscenace vznikla v koprodukci s Holland Festivalem a Festivalem d‘Aix-en-Provence, kde bude uvedena v letních měsících. Režisérem představení je Patrice Chéreau, spoluúčinkují Mahler Chamber Orchestra a Arnold Schoenberg Chor.


PUELLA TRIO získalo 3. cenu na mezinárodní soutěži Charles Hennen Concours v Holandsku.

Puella trio dosáhlo dalšího významného mezinárodního úspěchu. Umístilo se jako třetí na mezinárodní soutěži Charles Hennen Concours v Holandsku. Bylo prvním triem, protože 1. a 2.místo v dané kategorii obsadila smyčcová kvarteta.


Slovenská filharmonie s dirigentem Charlesem Olivieri-Munroe v Portugalsku

Slovenská filharmonie pod vedením dirigenta Charlese Oliveri-Munore vystoupila na mezinárodním festivalu DIAS DA MUSICA EM BELEM v portugalském hlavním městě Lisabonu. Letošní festival byl zaměřen na klavír, klavíristy, klavírní kompozice a klavírní koncerty různých hudebních žánrů. Během jediného víkendu (21. + 22. dubna) se v obrovském kulturním komplexu Centro cultural de Belem, místě konání festivalu, uskutečnilo 66 koncertů a vystoupilo na něm více než 300 umělců z celého světa. Slovenská filharmonie doprovodila na čtyřech koncertech renomované klavíristy Eldara Nebolsina, Alexandra Gavryljuka, Filipe Pinto-Ribeiro a Ference Vizzi. Do posledního místa zaplněné Grande Auditório (2200 míst) odměnilo umělce po každém koncertě spontánním a bouřlivým aplausem.


Simona Houda-Šaturová vystoupila s BBC Philharmonic

V pátek 20. dubna 2007 se uskutečnil v budově bratislavské Reduty mimořádný koncert konaný v rámci evropského turné BBC Philharmonic. Sólistkou večera byla slovenská sopranistka Simona Houda-Šaturová, která v první polovině koncertu přednesla dvě Mozartovy koncertní árie Misera, dove son! … Ah! Non son‘ io che parlo KV 369 a Fra cento affanni KV 88 a sklidila od publika bouřlivé ovace. Dirigentem byl šéfdirigent BBC Philharmonic Gianandrea Noseda.


Český filharmonický sbor Brno vystoupil v Rennes

Český filharmonický sbor Brno navázal na předchozí úspěšnou spolupráci s orchestrem partnerského města Brna – Rennes, a vystoupil v Rennes na dvou koncertech v předposledním dubnovém týdnu – konkrétně 19. a 20.dubna 2007.

Více informací »


Houslový koncert E. W. Korngolda měl svou arménskou premiéru

Dne 6.dubna 2007 mělo jerevanské publikum v koncertním sále Arama Chačaturjana možnost seznámit se poprvé živě s houslovým koncertem významného brněnského rodáka E. W. Korngolda.
Stalo se tak díky spolupráci Arménské filharmonie, skvělého českého dirigenta Leoše Svárovského, houslisty a neúnavného propagátora Korngoldova díla Františka Novotného, a z iniciativy agentury ARS/KONCERT.

Více informací »


Jan Vacík dobyl Londýn s falešným bříškem, tvrďákem a špacírkou

Jan Vacík, Maria Haan a Václav Sibera sklidili senzační úspěch v koncertním provedení Výletů pana Broučka 25. února 2007 v londýnské Barbican Hall. Dirigentem a duší koncertu byl šéfdirigent BBC Symphony Orchestra Jiří Bělohlávek, který ke spolupráce na Janáčkově zřídka uváděném díle přizval české sólisty. V titulní roli Pana Broučka exceloval tenorista Jan Vacík, který má s rolí zkušenosti z nedávno uvedené inscenace Národního divadla v Praze. Hlavní ženskou trojroli Málinky-Etherei-Kunky ztvárnila sólistka Národního divadla Maria Haan a v rolích Oblačného, Vacka Bradatého a Básníka se představil nadějný barytonista Václav Sibera.

Více informací »


Český filharmonický sbor Brno v Bruselu

Český filharmonický sbor Brno reprezentoval Českou republiku v Bruselu v rámci oslav 50. výročí podpisu Římských kontraktů, zakládajících smluv Evropské unie 1957. Za účasti belgické a holandské královny, lucemburského vévody, prezidenta Evropské komise J. M. D.Barrosa a dalších význačných politických osobností a čestných hostů zazněla v sobotu 25. března v bruselském Palais de Beaux Arts v přímém televizním přenosu do 24 zemí světa Beethovenova Devátá symfonie „S ódou na radost“, sbor a Orchestre du Luxembourg od dirigentského pultu řídil Emmanuel Krivine. Koncert vyvrcholil bouřlivým aplausem.

Více informací »


Igor Ardašev vyprodal sál hodonínské Evropy

Více informací »


Český filharmonický sbor Brno opět v Lucembursku

Český filharmonický sbor Brno zahájil 10. prosince 2006 sezónu „Lucembursko – evropské město kultury 2007“ provedením monumentální soudobé skladby Epištola francouzského skladatele Iva Malce (původem Chorvat). Orchestrální part převzal Orchestre Philharmonique de Luxembourg pod vedením svého šéfdirigenta Emmanuela Krivina.


Český filharmonický sbor Brno na novoročním koncertu ve Stuttgartu

Český filharmonický sbor Brno uvítal Nový rok 2007 na podiu stuttgartské Liederhalle provedením čtyřicetihlasého moteta Spem in alium (a capella) Thomase Tallise ve spolupráci s šéfdirigentem Stuttgartských filharmoniků Gabrielem Feltzem.


Idomeneo v Národním divadle Brno

Caspar Richter a Aleš Voráček hostují v Národním divadle v Brně v Mozartově Idomeneovi. Premiéra u nás téměř neznámé Mozartovy opery proběhla v pátek 24. listopadu 2006 v Mahenově divadle v Brně.

Více informací »


Koncertní provedení Così fan tutte s Jiřím Bělohlávkem

Dvojí koncertní provedení Mozartovy komické opery Così fan tutte se uskutečnilo 26. listopadu 2006 v pražském Rudolfinu a 2. prosince 2006 ve španělském Palau de Valencia. Za řízení Jiřího Bělohlávka vystoupili s Pražskou komorní filharmonií a Pražským komorním sborem (sbormistr Pavel Vaněk) mladí sólisté.

Více informací »


Nové CD Českého filharmonického sboru Brno

V říjnu vyšlo Českému filharmonickému sboru Brno CD s nahrávkou kompletní řady duchovních Motet Antona Brucknera. Nahrávku uskutečnila v lednu 2006 v Husově sboru v Brně německá nahrávací společnost Dabringhaus und Grimm. V případě zájmu kontaktujte ARS/KONCERT.

Více informací »


Český filharmonický sbor Brno absolvoval v září a říjnu několik významných koncertů a natáčení dalšího CD.

Více informací »


Hudební podzim

Letošní podzim hýřil nejen pestrými barvami krásného babího léta, ale rovněž v něm zazářily výkony umělců, které pro festivalové pořadatele Mezinárodní hudební festival Brno – Moravský podzim, Pražský podzim, Bratislavské hudobné slávnosti, Hudební týdny v Budapešti nebo Pro Musica Konzerte v Norimberku zajistila agentura ARS/KONCERT.

Více informací »


POSLOUCHEJTE S NÁMI!

AFFETTO v RONDU na vlnách ČR 3

25. října od 9 hod vysílá Český rozhlas 3 Vltava půlhodinový pořad o AFFETTU v podání Vladimíra Čecha.

Živý rozhovor s členy AFFETTA na rádiu PROGLAS

Affetto se stane hostem pořadu “Jak se Vám líbí” na rádiu Proglas 3. listopadu v 19.15. Poslouchejte s námi!


AFFETTO a PUELLA TRIO bude na konci října prezentovat Brno v Düsseldorfu

Více informací »


AFFETTO koncertovalo 11. září 2006 v Brně

Více informací »


Předchozí  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  Další 
© Petr Tejkal 2008